LOBODA Esineb Tallinnas 12.08.2022!

Megapopulaarne pop-diiva LOBODA annab eksklusiivse kontserdi Tallinnas 12.08.2022 klubis MJClub!

 

Elulugu
Svetlana loboda, kes sündis 18. Oktoobril 1982 Kiievis ei ole niisama artist. Tema elu on käinud läbi tulest, veest ja vasktorudest. Oma nooruses tegeles Loboda iluuisutamisega kuid peale õnnetust ning esihammaste kaotust ei ole artist pikka aega julgenud jääle naasta kuni aastani 2017. Ja pole olnud vajadustki. Lobada oli juba sündides loodud laulma. Sünni hetkel teadis tema ema kohe, et tütar läheb vanaema Ljudmila Loboda jälgedes. Nimelt oli Loboda vanaema Kiievi ooperiteatri solist kuid valis armastuse lava asemel. Samuti oli ka vanaema see kes innustas Svetlanat jätkama õpinguid muusikavaldkonnas.
Loboda õppis noores eas klaverit, dirigeerimist ning pop-jazz vokaali kuid juba esimesel õppeaastal sai ta aru, et lihtsalt õppimine on igav. Samal ajal sai ta võimaluse liituda "Капучино" (Loe:cappuccino) muusikakollektiiviga. Aja möödudes sai Svetlanale selgeks, et see ei ole see mida ta teha tahab kuid ta ei saanud grupist lahkuda seoses pikaajalise lepinguga. Peale "Капучино" grupist lahkumist muutis artist enda stiili ning esines mõnda aega alter ego Alicia Gorn nime alt. Lõpuks tüütas pidev varjamine ja salatsemine Loboda ära ning artist lõi uue grupi "Кетч" (Loe:Ketch) milles oli tema roll nii pea vokalistina, produtsendina ja muu taolisena. Veidi aja möödudes jäi ta silma komposiitorile Konstantin Meladze kes otsis enda gruppi "ВИА Гра" (Loe:Viagra) uut lauljat milleks Lobada ka sai. Ka selles kollektiivis oli Svetlanal siht saada soololauljaks ja juba 5 kuu pärast otsustas Lobada grupist lahkuda.

Soolokarjäär
Peale grupist "ВИА Гра" lahkumist lõid Svetlana ja tema juhataja Aleksandr Shirkov firma S&A Music Group mis omas laulude esitamise ja muid õigusi. Kuu aja pärast ilmus ka esimene laul nimega "Черно-белая зима" (Loe: mustvalge talv) ning aasta peale seda ilmus ka teine laul "Я забуду тебя" (Loe: ma unustan su). Antud koosseisud pälvisid ka ülemaailmset tähelepanu ning võitsid Portugali parimate välismaiste klippide auhinna. Esimene album ilmus 2005. aastal ja kandis nime "Ты не забудешь" (Loe: Sa ei unusta). Peale 2009. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud Loboda etteastet läksid Svetlana ja Aleksandri teed lahku mille tagajärjel keelas Shirkov Lobadal kasutada kaubamärki Svetlana Loboda. Peale intsidenti registreeris Svetlana 2010.aastal kaubamärgi LOBODA mille all ta tänaseni esineb. 2013. aasta Juuni kuus sai Lobada "Ukraina austatud artist" tiitli mis tõestab artisti suurt edu ning sellele järgnes 2015. aastal Ukraina populaarsem naise tiitel. 14. Veebruar 2017 tegi Lobada julge käigu astudes Kremlis "Муз-ТВ" (Loe: Muz-TV) sõbrapäevakontserdil lavale poolläbipaistvas lühikeses seelikus. Meedia, kajastades üritust, kirjutas olukorrast justkui Lobada oleks olnud laval peaaegu alasti.

Artisti Kuulsaimad laulud on:

-Твои Глаза

-Случайная 

-К ЧЕРТУ ЛЮБОВЬ