MIS TOIMUB?!   MJProduction surfab

 

Praegu ei saa riigis korraldada üritust kus oleks üle 500 inimese kuid see arv käib väliürituse kohta. Statsionaarsete istekohtadega avalikku üritust on võimalik teha kuni 400 inimesega ning kui on soov teha muud üritust on piirmääraks 250.

See tähendab meelelahutus maailmale suurt lööki.
Artistidel pole kuskil esineda ja kontserdikorraldajatel pole mõttet üritusi nii väikse publiku arvuga teha. Lisaks on piirang ka ööklubidel mille lahtioleku aeg on piiratud kuni kella 12.00-ni öösel. Ühesõnaga on olukord väga lootusetu.

Kuid sellest hoolimatta toimus 04.09.2020 klubis Cathouse kontsert. Siis oli saali täituvuspiiranguks 50%.
Pange tähele, tegu ei olnud niisama kontserdiga vaid artist NILETTO on venemaalt mis tähendab ka riigipiiri ületamist kontserdil esinemiseks.

"Midagi lihtsat siin ei olnud. Viimse sekundini ei uskunud, et kontsert õnnestub 100%. Paljud ei uskunud, et üritus toimub. Alles siis kui artist oli eestis hakkas tunglemine piletitele. Ehk siis üks päev enne üritust. Kuna tegu ei ole euroopa sisese piiriületusega vaid Venemaa ja Eesti vahelisega siis on see juriidiliselt veelgi raskem. Alles siis kui artist vene-eesti piiripunkti eesti poolsest uksest välja astus tuli teatud kergendus ja võib ka öelda, et hakkas heas mõttes korraks halb. Kuid ega see veel kõik ei olnud. Veel tuli teha artistile ja tema meeskonnale koroonatest" ütles kontserdi peakorraldaja.

Üritusel osalenud inimestest oli näha, et piirangud on neid juba ära tüüdanud. Tagasihoidma ennast keegi ei hakanud ning elati kõik piirangutest tekkinud pinged välja.

Peale artisti esinemist saadi ka artisti enda arvamus asjast. Intervjuu on vene keeles.

Intervjuu: Ksenia Vassiljeva, Limon.ee